Hasič(ka)

Hasič(ka) se specializuje na hasební a záchranné práce při výjezdech. Zachraňuje a vyprošťuje osoby, zvířata a majetek při dopravních nehodách, živelných pohromách, ekologických haváriích a dalších událostech. Práce je velice různorodá a pro její výkon je nutné být fyzicky i psychicky zdatný. Po nástupu do služby následuje základní kurz, který trvá několik týdnů. Hasič(ka) musí být odolný(á) vůči stresu, umět řešit krizové situace a rychle se rozhodovat.

Video o povolání

V některých profesích můžeš i podnikat a vydělat si dle svých schopností – někdy více, někdy však i méně než v zaměstnání. V začátcích podnikání se můžeš obrátit na organizaci MSIC.

Nástupní mzda čerstvého absolventa školy bývá obvykle nižší než uvedená průměrná mzda.

Malá šance na uplatnění

11,0 uchazečů na 1 volné pracovní místo za posledních 12 měsíců

U této profese lze očekávat podobné uplatnění jako v současnosti.

středoškolské s maturitou

Hasič(ka) pracuje především v terénu. Práce je psychicky náročná, je nutné počítat se krizovými situacemi, prací na směny i ve výškách.

Mít pohyb a využívat svoji fyzičku při práci
Obsluhovat technické stroje
Obsluhovat dopravní prostředky
Pracovat převážně rukama